Back to Top
 

Komory śrutownicze kontenerowe


Główną cechą oferowanych przez nas zestawów jest ich pełna mobilność przy zachowaniu parametrów technicznych kabin stacjonarnych oraz atrakcyjna cena. To duża zaleta w przypadkach prac okresowych lub w sytuacji gdzie często zmieniamy układ produkcyjny na hali, lub nie chcemy ponosić wysokich kosztów relokacji w razie nagłej konieczności zmiany miejsca prowadzenia działalności. Zestawy produkujemy w wielu konfiguracjach od kontenerów 6m ze zintegrowaną maszynownią do 12m metrowych z osobnymi sprężarkowniami także zamontowanymi w niezależnych kontenerach firmy WALTER. Jest to także świetne rozwiązanie gdy wykonujemy usługi w terenie. Produkujemy także wersje z maszynownią usytuowaną poza kontenerem. Dzięki temu możemy przeznaczyć całą pow. kontenera pod śrutowanie. Urządzenia wspomagające pracę stoją obok kontenera a ich podłączenie jest b. proste. To kolejna zaleta w sytuacji gdzie mamy ograniczoną przestrzeń na rozmieszczenie urządzeń.

Systemy transportu ścierniwa

W naszych komorach, do transportu ścierniwa stosujemy systemy podciśnieniowe oraz podajniki śrubowe. Posiadamy własny dział projektowy dzięki któremu możemy b. dokładnie dostosować system pod wymagania i potrzeby naszych klientów. Systemy podciśnieniowe transportu ścierniwa stosujemy ze względu na ich prostą budowę i bezawaryjną pracę. Ograniczenie do niezbędnego minimum el. ruchomych pozwala na utrzymanie niskich kosztów serwisowych a wymiana części naturalnie ścierających się w procesie transportu ścierniwa jest prosta i tania ze względu na ich prostą budowę i dostępność.

Jak to działa w kontenerze ?

W najprostszych wersjach spotykanych na rynku pracownik samodzielnie zbiera z podłogi ścierniwo i zasypuje ręcznie piaskarkę. Kontener jest wyposażony tylko w system oczyszczania wnętrza komory z zapylenia powstałego przy piaskowaniu.

Minusy takiego rozwiązania:

– ręczny załadunek piaskarki po każdym cyklu pracy – w przypadku piaskarek o poj. 200L pracownik musi b. wysoko podnosić ręcznie zbierany materiał z całej powierzchni podłogi.

– brak separatora ścierniwa – ścierniwo nie jest oczyszczane, co skutkuje większym zapyleniem w komorze oraz obniża wydajność całego procesu przygotowania powierzchni.

Z drugiej strony spotykamy rozwiązania w których podłoga kontenera jest w całości pokryta systemem kolektorów pneumatycznych lub śrubowych. Transport ścierniwa odbywa się w obiegu zamkniętym w pełni automatycznie.

Z kolektorów podłogowych ścierniwo trafia do separatora gdzie jest oddzielane od zanieczyszczeń następnie grawitacyjnie opada do piaskarki i pod ciśnieniem jest wyrzucane przez dyszę śrutowniczą na powierzchnie obrabianego materiału.

Główna zaleta takiego rozwiązania to zapewnienie wysokiej wydajności całego procesu oraz brak uciążliwości z powodu ręcznego załadunku piaskarki przez pracownika. Warto też zaznaczyć na plus proces oczyszczania ścierniwa w trakcie piaskowania. Z uwagi na montaż systemu w podłodze, mamy ograniczoną wysokość w kontenerze.

W naszych kontenerach najczęściej stosujemy rozwiązanie pośrednie. Jest to najlepsze połączenie wysokiej sprawności urządzenia, wysokiego komfortu pracy operatora, oraz umiarkowanych kosztów poniesionych na inwestycję.

Zasada działania jest dokładnie taka jak w rozwiązaniu pełnopodłogowym z tą różnicą że montujemy na środku jeden lub dwa kolektory (wielkość i umiejscowienie dobierane indywidualnie ) do których ścierniwo trafia zarówno grawitacyjnie ale także jest zgarniane przez operatora po zakończonym cyklu pracy. Co ważne pracownik nie podnosi zebranego śrutu a jedynie zgarnia do kolektorów podłogowych.

Śrut następnie (tak jak w rozwiązaniu pełnoodłogowym) trafia do separatora gdzie jest oczyszczany a następnie grawitacyjnie opada do piaskarki i pod ciśnieniem jest wyrzucane przez dyszę śrutowniczą na powierzchnie obrabianego materiału.

Właśnie to rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na wysoki komfort pracy operatora, dużą wydajność procesu oraz bardzo atrakcyjną cenę.

UWAGA !! Pragniemy podkreślić że nasze komory są standardowo wyposażone w jedne z najlepszych dostępnych na rynku środków ochrony indywidualnej czyli hełmów i kombinezonów śrutowniczych, wyposażonych m.in. w układy klimatyzacji czy oświetlenie awaryjne dla operatora. Ich ergonomia oraz komfort jaki dają pracownikowi w czas ie śrutowania jest nieporównywalny z większością modeli która jest obecnie dostępna na rynku. 

 
 
 
 

Galeria