Back to Top

Komfort i Bezpieczeństwo


Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo i wygoda pracownika, dlatego wszystkie oferowane zestawy kontenerowe a także zestawy do samodzielnej zabudowy są standardowo wyposażone w hełmy NOVA 3

Hełm do obróbki strumieniowo-ściernej ,,NOVA 3”

Z tym rewolucyjnym hełmem będziesz mógł cieszyć się większym komfortem, mniejszym zmęczeniem, lepszą ochroną i zwiększoną produktywnością! Hełm NOVA 3 do obróbki strumieniowo ściernej został zaprojektowany przez i dla profesjonalistów. Lata doświadczenia doprowadziły do stworzenia najbardziej zaawansowanego hełmu na rynku.

NOVA 3 wygodnie „osadza się” na Twojej głowie i obraca razem z nią, nie ma potrzeby patrzeć na boki hełmu. Wyściółka z lekkiej pianki rozkłada ciężar hełmu równomiernie. Znika odczucie obciążenia tylko czubka głowy. Niezwykłe „inteligentne dopasowanie wyściółki” pozwala na dopasowanie hełmu do indywidualnych potrzeb. Optymalne pole widzenia bez bocznego poświtu i unikalne zdzieralne folie oszczędzają mnóstwo czasu. Z wewnętrzną wyściółką z pianki i wbudowanym tłumikiem w rurze z powietrzem do oddychania NOVA 3 jest najlepiej wygłuszonym hełmem na rynku.

System kanałów doprowadzających powietrze rozprowadza je równomiernie, aby zapewnić powietrze do oddychania, a dodatkowo chłodzi głowę i twarz i zapobiega zaparowaniu szyby. Wymagany przepływ powietrza wskazuje widoczny dla użytkującego wskaźnik minimalnego przepływu. Wskaźnik pozwala użytkownikowi kontrolować, czy ilość powietrza jest wystarczająca, aby zapewnić potrzebną ilość powietrza do oddychania. Luksusowa, lekka piankowa wyściółka gwarantuje, że hełm zawsze jest komfortowo umieszczony na Twojej głowie. Wyściółka jest zapinana na rzep, co umożliwia jej łatwy demontaż w celu wyczyszczenia. Bardzo twarda powłoka hełmu wykonana jest z polietylenu o dużej gęstości, stabilizowanego promieniami UV charakteryzuje się dużą odpornością na działanie ścierniwa. Hełm spełnia wymagania normy EN 14594 (Respiratory Protective Devices) klasy 4B

Indywidualne oświetlenie ‘L4’ Light

L4 Light czyni pracę w ciemnych pomieszczeniach takich jak zbiorniki lub innych zamkniętych obszarach tak łatwą jak praca w świetle dziennym. Skoncentrowana wiązka światła oświetla w taki sposób, że operator ma obie ręce wolne do pracy z maksymalną sprawnością. Cztery silne diody LED oświetlają całe pole widzenia użytkownika. Diody posiadają pięć stopni jasności świecenia. Z w pełni naładowaną baterią, urządzenie działa przez 8 godzin świecenia w najjaśniejszym trybie. Światło jest zamocowane na czubku hełmu i jest skierowane zawsze w kierunku ruchu głowy i pola widzenia użytkownika. W rezultacie operator posiada oświetlenie również, gdy opuszcza teren pracy. W związku z tym, że bateria jest noszona na pasku operatora nie ma potrzeby dołączania kolejnych przewodów do rejonu prac. To sprawia, że operator ma duży zakres ruchu i zapobiega przypadkowemu rozłączeniu.

System komunikacji System NOVA TALK

Jest bezprzewodowym systemem komunikacji zaprojektowanym, aby zwiększyć wydajność obróbki i zwiększyć bezpieczeństwo i produktywność operatora. NOVA TALK jest kompatybilna z z większością systemów radiowych Kenwood i Motorola* i zapewnia możliwość komunikacji z operatorem bądź operatorami. Idealny do obróbki w zbiornikach, stoczniach i obszarach gdzie pracownicy są poza zasięgiem wzroku, ale także dla treningu. Słuchawka i mikrofon są zintegrowane z pokryciem hełmu NOVA.

Operator kontaktuje się za pomocą dużego przycisku, który można łatwo przycisnąć w rękawicach (Push To Talk).

Nasze oferty oprócz powyższego zestawu zawierają pełne wyposażenie BHP operatora  – kombinezon rękawice, ogrzewacz/klimatyzator itp.